Pilates Barrel

galeri10

Pilates barrel; omurgaları düzgün şekillendirici olarak anılmaktadır. Değişik yöntemlerin tek bir cihazda birleştirilmesiyle insanlara farklı çalışma alternatifleri sunmaktadır. Pilates teorileri ve egzersizleri bu yöntemde de geçerli olmaktadır.

Pilates barrel, varil şekli ve yan tarafında bulunan basamakların birleşmesini ifade eder. Varilin yüzeyinde ve basamaklarda daha çok esnemeye ve yanlara doğru esnemeye dayalı çalışmalar yapılmaktadır. Ayrıca açma germe hareketleri de ek çalışmalardandır.

Pilates barrel düzeneğinin yapısı her kiloyu taşıması için tasarlanmıştır. Ham maddesi olarak ahşap kullanılmaktadır. Varil şeklindeki düzlemin üzerinde rahat hareket edilebilmesi için döşeme bulunmaktadır. Döşemenin altı ve sünger üstü ise deri kaplamadır.

Pilates barrelin herkese kullanım kolaylığı sağlamak maksadı ile insanların boylarına göre ayarlanabilir özelliği bulunmaktadır. Pilates barrel diğer aletli Pilates çeşitleri ile yapıldığında etkisi daha yüksek olmaktadır. Pilates barrelin omurga tedavi edici bir özelliği bulunmaktadır. Skolyoz tedavisi için de kullanılır.