Caddebostan Pilates
11 Kasım 2019 - by

Caddebostan Pilates

Caddebostan Pilates

Pilates özel olarak son zamanlarda en popüler olan spor dallarından biridir. Aletli pilates yapıldığı gibi aletsiz pilates de bir seçenektir. Fiziksel çoğu rahatsızlığın tedavilerinde yardımcı olarak kullanılan pilates özel olarak bel – boyun fıtığını, doğru duruşu sağlaması bakımından olumlu yönde iyileştirmektedir.

Pilates Ne Zaman Ortaya Çıkmıştır?

Pilates 20. yy’da ortaya çıkmış, lakin son 10 senede bütün dünyada ve ülkemizde en popüler spor dalı ve egzersiz hareketleri olarak kabul edilmiştir. Pilatesin en büyük pozitif yanlarından biri her yaş grubunun yapabileceği egzersizler olmalarıdır. Bütün spor dalları gibi pilates de özellikle sağlık açısından bedenin ihtiyaç duyduğu ve yararlı bir spordur. Pilates egzersizlerinin bedenin fiziksel yaşlanmasını yavaşlattığı, daha sağlıklı ve daha esnek bir beden oluşturduğu doğrudur. Her yaştan tercih edilen bu spor, özel olarak doğum yapan kadınlarda bedenin belli bölgelerinde biriken yağlanmanın düzeltilmesi açısından da tercih edilmektedir. Caddebostan pilates hocalar ile beraber müşterilerine ders vermektedir.

Pilates Nasıl Yapılır?

Pilates yapmak oldukça basittir fakat bu egzersizleri bir eğitmenin eşliğinde yapmak her zaman daha yararlıdır. İlk vücut esnetilir ve esneme hareketleri uygulanır. Sonrasında hoca eşliğinde esnek bir top ile pilates hareketleri yapılmaktadır. Fakat ısınmadan yapılması kesinlikle önerilmemektedir. Pilates yaparken birkaç mühim konuda dikkatli olmak gerekmektedir. Bunlardan bir tanesi pilates sırasında dikkatinizin tamamen o ana odaklanmış olması gerekmektedir. Hareketlerin eksiksiz olarak ve merkezleme denilen bir esnemenin yapılması gerekmektedir. Yapılan hareketleri kontrollü olarak yapmak, ters bir harekette bazı sıkıntılarla karşılaşılabilmektedir. En önemlisi pilates hareketleri yapılırken doğru nefes alma ve egzersiz sırasında panik yapmamaya dikkat ederek derin nefes alarak ve nefesi doğru kullanarak hareketlerin uygulanması gerekmektedir. Caddebostan pilates doğru pilates yapmanızı sağlayacak pilates merkezlerinden biridir.

Pilatesin Faydaları

Pilates bedeni tanımak ve kontrol altında tutmaya yarayan spor dalıdır. Özellikle pilates yapan insanlarda kemiklerin kuvvetlenmesi ve yaşlanmanın yavaşlaması sağlandığı için aynı zamanda bir fizik terapisi olarak da adlandırılmaktadır. Kas ve kemik ağrılarını dindirdiği gibi, vücutta iyileştirici etkisi vardır. Bedenin esnemesini sağlar ve aynı zamanda zinde kalmaya destek olur. Kasları kuvvetlendirir, bedenin belli yerlerinde bulunan yağların erimesini sağlar. En mühimi, doğru nefes alıp vermeyi öğretir ve bu da bedendeki kan akışını hızlandırdığı için son derece etkili ve sağlıklıdır. Pilates tercihinizde Caddebostan Pilates siz müşterilerimizin hizmetindedir.

Bizimle İletişime Geçin

Add your Comment